Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Фирма за производство бара искусен

Сметководител
Скопје

Критериуми за работно место:

 • Високо образование – Економски факултет;
 • Лиценца за овластен сметководител
 • Работно искуство од минимум 3 години како сметководител.
 • Познавање на МСФИ и управувачко сметководство;
 • Одлично владеење на програмскиот пакет MS Office, особено MS Excel;
 • Познавање на англиски јазик и предност ќе се смета албански јазик.
 • Познавање ЕРП системи и искуство во работа со LUCA ќе се смета за предност.
 • Возачка дозвола - Б категорија

ПРОФЕСИОНАЛНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ:

 • Аналитички способности, организираност и одговорност кон доверените работни задачи;
 • Исполнителност;
 • Ефективност, ефикасност, прецизност и навременост;
 • Доверливост, лојалност и професионалност;
 • Способност за индивидуална и тимска работа;

работни задачи:

 • Книжење влезно-излезна документација, денарски и девизни изводи и други документи за да ја евидентира состојбата во главната книга
 • Електронско плаќање и други извештаи до надлежни институции
 • Работа со банки (гаранции, акредитиви, кредити)
 • Сложување аналитички картици со купувачите и добавувачите
 • Подготовка на даночни пријави, завршни сметки и месечно известување за потреби на клиентите
 • Врши сложување и анализа на бруто биланс 
 • Изготвува завршна сметка и консолидирање на билансите
 • Попис на средствата и обврските и усогласување на сметководствената состојба на средствата и обврските со фактичката

нудиме:

 • Динамична и професионална работна средина
 • Можност на напредување во кариерата
 • Конкурентна плата соодветна на работното искуство
 • Редовно посетување на КПУ обуки


​Доколку сте заинтересирани, испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик преку Брзата Апликација.

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде