Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Скопје - ЗИН 2003 ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЗИН 2003 ДОО

OXETTE има потреба од следната работна позиција

Продажен асистент​
во Сити Мол

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
 • Компјутерско знаење (Windows, интернет, MS Office)
 • Познавање на англиски јазик
 • Пожелна возраст над 20 години


Опис на работата:

 • Примање, изложување и продажба на роба
 • Услужување на купувачи
 • Следење на продажбата, состојбата и квалитетот на производите
 • Следење на асортиманот на робата и желбите на потрошувачите
 • Работа на каса
 • Градење на професионален однос со купувачите
 • Способност за тимска ориентација
 • Подготвеност за работа во смени и преку викенд
 • Изразени продажни вештини и љубезност
 • Врвни комуникациски вештини

Ние нудиме:

 • Редовна месечна плата во висина од 23.000,00 денари
 • Бонуси во зависност од резулат
 • Работа во две смени од 9 30 до 16 и од 16 до 22 часот 

Доколку сакате да бидете дел од нашиот тим, испратете ги Вашите пријави преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде