Vrabotuvanje.com - Технички секретар/ка - Скопје - ЕЛЕКТРА СОЛУШНС ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технички секретар/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕКТРА СОЛУШНС ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: ул. Даме Груев бр. 18, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://elektra.mk


 Друштвото за производство, трговија, услуги и градежништво ЕЛЕКТРА СОЛУШНС ДООЕЛ Скопје е компанија лоцирана во Македонија, чија примарна дејност е проектирање и стручен надзор над изведба на градежни работи и обновливи извори на енергија. Поради зголемен обем на работа Друштвото ЕЛЕКТРА СОЛУШНС ДООЕЛ Скопје има потреба од вработување на:

ТЕХНИЧКИ СЕКРЕТАР/КА

Идеалниот кандидат би бил високо мотивирана и одговорна личност, ориентирана кон детали и запазување на рокови, и добар тимски играч во тим на млади професионалци. Работното место предвидува можност за понатамошен напредок во кариеарата.

Опис на работнo место:

 • Поради потреба од помош во спроведувањето на тековните и идните проекти, во потрага сме по одговорна, трудољубива, љубезна личност, ориентирана кон детали, личност која почитува зададени рокови, добар тимски играч и со познавање на Aнглиски јазик (пишан и говорен);

Минимум потребни квалификации:

 • Образование: Минимум ССС;
 • Работно искуство: Не се бара;
 • Познавање на канцелариско работење;
 • Познавање на Англиски јазик (пишан и говорен);
 • Познавање на работа со компјутери, Microsoft Office (Word, Excel);
 • Возачка дозвола Б категорија;

Опис на работни задачи:

 • Прием на странки, повици, телефонска и е-маил комуникација;
 • Водење на табели, прегледи и евиденции во Excel формат;
 • Праќање и прием на пратки;
 • Водење на архива;
 • Подготовка и послужување на кафе и други пијалоци;
 • Други работи од значење на проектите кои се во тек;

Кратка биографија со фотографија, да се достават по електронски пат преку Брзата Апликација, најдоцна до 10.02.2023 година.

Работното време започнува од 08:30 часот до 16:30 часот во просториите на ЕЛЕКТРА СОЛУШНС ДООЕЛ Скопје кои се наоѓаат на ул. Даме Груев бр. 18 – Скопје (ИНТЕКС Бизнис Центар).
За наведената работна позиција почетниот износ на нето платата е 25.000 денари, со можност за зголемување во рок од 3 месеци.

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните услови, ќе бидат повикани на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде