Vrabotuvanje.com - Градежен инженер - Тетово - РЕНОВА ДОО експорт-импорт с.Џепчиште,Тетово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен инженер

Тетово

Рок за пријавување:

 • РЕНОВА ДОО експорт-импорт с.Џепчиште,Тетово

Друштво за производство, трговија и услуги 
РЕНОВА ДОО експорт - импорт с. Џепчиште, Тетово

Објавува ОГЛАС за вработување на:

ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР

Квалификации:
 • Универзитетско образование – Градежен факултет
 • Поседување на Овластување за изведба на градби (Б)
 • Поседување на Овластување за надзор на градби (Б)
 • Поседување на Овластување за ревизија на градби (Б)
 • Работно искуство (проектирање, надзор и инженеринг)
 • Напредно познавање на работа со компјутери (АCAD, MS Office, MS Project)    
 • Познавање на законската регулатива од областа на градењето - Закон за градење и други позитивни законски прописи и подзаконските акти од областа на градeњето
 • Познавање на англиски јазик
 
Одговорности и задачи:
 • Изградба на објекти од високоградба, нискоградба 
 • Познавање на оперативни практики на градежништвото 
 • Вештина во организирање на ресурси и воспоставување на приоритети
 • Способност за самостојно раководење со проекти
 • Способност за формирање и водење на тим
 • Останати оперативни и административни обврски врзани за тековно работење
 
Лични карактеристики:
 • Вештина во организирање на ресурси и воспоставување на приоритети
 • Одлични организациски и аналитички способности
 • Флексибилност и ориентираност кон наоѓање на решенија
 • Посветеност, лојалност и одговорност
 • Подготвеност за работа во дадени рокови
 
Ние нудиме одлични работни услови, пробен период во времетраење од 3 месеци, со можност за вработување на неопределено време.

Доколку ги исполнувате горенаведените квалификации, Ве покануваме да испратите Ваша лична биографија (CV) преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „Градежен Инженер“.

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде