Vrabotuvanje.com - Менаџер на трговски центар - Тетово - РЕНОВА ДОО експорт-импорт с.Џепчиште,Тетово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер на трговски центар

Тетово

Рок за пријавување:

 • РЕНОВА ДОО експорт-импорт с.Џепчиште,Тетово

Друштво за производство, трговија и услуги 
РЕНОВА ДОО експорт - импорт с. Џепчиште, Тетово

Објавува ОГЛАС за вработување на:

МЕНАЏЕР НА ТРГОВСКИ ЦЕНТАР
(1 извршител)

Квалификации:
 • Универзитетска диплома-пожелно во областа на економијата-менаџмент
 • Работно искуство на менџерска позиција
 • Искуство во менаџирање на трговски/бизнис центри ќе се смета за предност
 • Развиени компјутерски вештини и познавање на MS Office програмите
 • Одлично познавање на Англиски Јазик
 • Возачка дозвола за Б категорија
 
Одговорности и задачи:
 • Комплетно менаџирање на REMALL  Трговски Центар.
 • Спроведување на стратегијата на менаџментот за развој и унапредување на трговскиот центар
 • Идентификува проблеми во секојдневните активности на центарот и реализира подобрување на центарот
 • Комуникација со тековните закупци, пронаоѓање на нови закупци за неиздадените простори и нивно реиздавање
 • Одржување на добри релации со клиенти
 • Организирање и следење на маркетинг активности на трговскиот центар, организирање на промотивни настани, наградни игри и други настани
 • Менаџирање на вработени
 • Контрола на сите процеси поврзани со обезбедување и одржување на хигиена во трговскиот центар
 • Следење на приходите и трошоците на центарот и спроведување на редовни анализи
 • Поднесување тековни извештаи до Управителот на друштвото
 • Останати админисративни обврски
 
Личен профил:
 • Одлични лидерски, организациски вештини и вештини за одредување приоритет
 • Развиени комуникациски и презентациски вештини
 • Способност за анализа на проблеми и предлагање на решенија
 • Доверлива и одговорна личност, ориентирана кон остварување на резултати
 • Самоиницијативност, упорност и енергичност
 • Креативност и прецизност
 • Способност за тимска работа и работа под притисок
 • Способност за работа во различни сектори, во динамично окружување
 
Ние нудиме одлични работни услови, пробен период во времетраење од 3 месеци, со можност за вработување на неопределено време.

Доколку ги исполнувате горенаведените квалификации, Ве покануваме да испратите Ваша лична биографија(CV) преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака „ Менаџер на трговски центар “.

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде