Vrabotuvanje.com - Референт за финансии - Скопје - АЛТЕА - ММ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за финансии

Скопје

Рок за пријавување:

 • АЛТЕА - ММ ДООЕЛ Скопје
Фирмата АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје, чија дејност е продажба и дистрибуција на алкохолни пијалоци, објавува оглас за работа на позиција
Референт за финансии
Локација: Скопје

Профил на кандидатот:

 • Образование - ВСС
 • Одлично познавање на Microsoft (Excel, Word, Pivot Table)
 • Добро познавање на англиски јазик
 • Одлични комуникациски и организациски вештини
 • Прецизност, Аналитичност и ориентираност кон резултати
 • Висок личен интегритет и деловна култура
 • Со работно искуство во финансии од најмалку 2 години.

Клучни одговорности:

 • Анализа на Финансиски и комерцијални информации за подготовка на извештаи
 • Подготовка на периодични и годишни извештаи
 • Изготвување и анализа на интерни финансиски извештаи
 • Контрола и евиденција на буџети
 • Финансиска контрола на планирани-реализирани буџети
 • Системско работење.

Сите заинтересирани кандидати својата Професионална Биографија (CV) можат да ја испратат преку полето Брза Апликација, со ЗАДОЛЖИТЕЛНА назнака на апликацијата „за оглас за референт за Финансии“.

Напомена:

САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде