Vrabotuvanje.com - Доставувач на пратки - Скопје - БЛУ ЧИП ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Доставувач на пратки

Скопје

Рок за пријавување:

 • БЛУ ЧИП ДООЕЛ Скопје

Comodita Home е најголемиот регионален малопродажен ланец за производи за домот. Во Март 2015 година Comodita Home и официјално се појавува на пазарот како самостоен бренд најпрво со 8 продавници, за денеска, по 5 години, да брои 48 продажни салони во целиот регион

Comodita , објавува оглас за следната работна позиција:
ДОСТАВУВАЧ НА ПРАТКИ


Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование
 • Основно познавање на компјутери
 • Здолжителна возачка дозвола Б - категорија
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција


Работни задачи:

 • Управување со возило и достава 
 • Навремена дистрибуција на производите
 • Врши утовар и истовар на роба 
 • Подготвува патни налози 
 • Развивање и одржување на односите со клиентите


Личен профил:

 • Динамична и иницијативна личност
 • Ориентираност кон клиенти
 • Посветеност, лојалност и одговорност
 • Свесност за други култури 
 • Грижа за беспрекорност
   

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме Вашите биографии да ги испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде