Vrabotuvanje.com - Диспечер во патен сообраќај - Скопје - Gulf Oil
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Диспечер во патен сообраќај

Скопје

Рок за пријавување:

 • Gulf Oil

Поради понатамошен развој и зголемен обем на работата во Компанијата, објавуваме оглас за:
 
ДИСПЕЧЕР ВО ПАТЕН СООБРАЌАЈ

 
Основни одговорности и задачи:
 • Го организира утоварот, логистиката, време на утовар и истовар и примените налози за утовар согласно изготвен распоред;
 • Постојана комуникација со возачите во однос на налозите за утовар, ги известува за место, време и специфики на утоварот и истоварот;
 • Ги контролира возачите при зададените утовари/истовари, им асистира при евентуални застои и ги известува другите страни за евентуални промени во време на утовар/истовар;
 • По потреба и налог е во комуникација со клиенти за организација на испораки;
 • Води евиденција за задолжени возила (влекачи, цистерни) и опрема по возач;
 • Води евиденција на примени, испорачани и реализирани нарачки за утовар согласно зададениот распоред.

Потребни квалификации:
 • Претходно работно искуство (ќе се смета за предност);
 • Активно познавање на англиски јазик;
 • Возачка дозвола – Б категорија (ќе се смета за предност);
 • Подготвеност за тимска работа и работа под притисок на зададени рокови

Личен профил:
 • Одговорна и организирана личност;
 • Лојалност и професионален пристап кон работата;
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност;
 • Колегијалност и работа во тим.

Вашето резиме доставете го преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде