Vrabotuvanje.com - Раководител за финансии и сметководство - Скопје - Виола Трејд ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител за финансии и сметководство

Скопје

Рок за пријавување:

  • Виола Трејд ДООЕЛ

 
 
ВИОЛА ТРЕЈД ДООЕЛ објавуваат отворена работна позиција 
 
 
РАКОВОДИТЕЛ ЗА ФИНАНСИИ И СМЕТКОВОДСТВО 
 
 

Раководител за финансии и сметководство треба да ги извршува следните работи и работни задачи:

  • Управување и контролирање на сите финансиски текови и документи
  • Грижа за работните активности поврзани со финансиските и сметководствените закони, како и даночни стапки во РСМ
  • Контролинг и анализа на трошоци и изработка на финасиски извештаи
  • Работа со електронско банкарство и правење на финанскиски план согласно потребите на фирмата

Потребни квалификации:

  • Завршено средно или високо образование од областа на економски науки и финансии
  • Повеќе од 5 годишно работно искуство во делот на финансиско и книговодствено работење
  • Одлично познавање на работа со компјутер (MS Office)
  • Способност за тимска работа, работа под притисок и почитување на предвидените временски рокови за исполнување на финансиските обврски
  • Изразени аналитички и комуникациски способности, како и силни стратешки и организациски вештини.

Предвидена почетна основна нето плата - по договор во зависност од работното искуство на кандидатот.

Работно време од 08.00 до 16.00 часот од понеделник до петок.

Заинтересираните кандидати треба да ја испратат својата кратка биографија (CV) со фотографија преку Брзата Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде