Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - ЛИМАК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИМАК ДОО
 
 

Limak Skopje Luxury Hotel

Limak Skopje HOTEL *****, recently opened the doors.

We are encouraging all qualified and enthusiastic people to apply for one of our available positions and become a proud and longterm staff member of our Limak Family.
 

СМЕТКОВОДИТЕЛ

 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • ВСС (високо образование) – пожелно економски факултет;
 • Работно искуство минимум 3 години, пожелно во областа (сметководство).
 • Поседување на лиценца за сметководител ќе се смета за предност.
 • Предност имаат апликанти кои познаваат англиски  јазик.
 • Аналитичен, ориентиран кон успех, оптимизација на тек на процеси, Високо развиено чувство за     економичност. 
 • Одлично познавање на програмскиот дел од работењето. 
 • Можност за работа со рокови и под притисок.
 • Способност за разрешување на проблеми. 
 • Одлични интерперсонални и комуникациски способности, пишани и усни за ефикасна интеракција со персоналот и другите одделенија.

ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:

 • Прием на сметководствени документи за книжење.
 • Усогласување на аналитичка со синтетичка евиденција.
 • Изготвување на периодични пресметки и извештаи за интерни потреби.
 • Следење, усогласување и анализирање на работата во материјално и финансово сметководство.
 • Следење на позитивните законски прописи од сферата на сметководственото работење и негова примена во работењето.
 • Подготвување на финансиска документација за потреби на банки и пополнување на обрасци за нивна потреба.
 • Следење, контрола и координација на сметководственото и финансово работење.
 • И други работни обврски од доменот на финансово работење по налог на претпоставен.

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Љубезност и педантност, со позитивен став
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Тимска работа и професионален однос кон клиенти
   

Аплицирајте преку полето Брза Апликација. Во исчекување сме да Ве запознаеме!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде