Vrabotuvanje.com - Стручно лице за безбедност при работа - Скопје - ГЕИНГ ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручно лице за безбедност при работа

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГЕИНГ ДОО Скопје

 
 
Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ ДОО Скопје е компанија лоцирана во Македонија, која испорачува комплетни решенија од областа на геотехниката, хидротехниката, енергетиката, рударството, патната инфраструктура и заштитата на животната средина. Поради зголемен обем на работа Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ ДОО Скопје има потреба од вработување на:
 
Oглас за работна позиција: Стручно лице за безбедност при работа

 
Опис на работно место: 
 • Ги извршува примарните обврски согласно Законот за безбедност и здравје при работа
 • Се вклучува во проекти и проектни активности од областа на безбедност при работа
 • Следи и имплементира новини во законската и подзаконската регулатива и стандарди од областа на безбедност при работа и работи на постојано подобрување на процесите од истата област
 
Минимум потребни квалификации: 
 • ВСС - техничка струка
 • Работно искуство: најмалку 5 (пет) години работно искуство (стаж) во струката 
 • Познавање на Англиски јазик 
 • Познавање и работа со MS Office 
 • Возачка дозвола - Б категорија
 
Дополнителни квалификации/вештини/познавања:
 • Уверение за Стручно лице за безбедност при работа (задолжително)
 
Вашата биографија и мотивационо писмо, со задолжително наведување на работната позиција за кој се пријавувате, телефонски контакт и адреса на електронска пошта, можете да ги доставите:
 • Преку полето Брза Апликација
 • По пошта на адреса: ул. Борис Трајковски бр. 111 Скопје, најдоцна до 31.03.2023 година.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните услови, ќе бидат повикани на разговор. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде