Vrabotuvanje.com - Заварувач - Скопје - КОСМОС ГРУП ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • КОСМОС ГРУП ДООЕЛ


 

Друштво за трговија и маркетинг КОСМОС ГРУП ДООЕЛ, ја нуди следната работна позиција:

Заварувач
 

Квалификации на кандидатите:

 • СС3/ССС/ машинска струка;
 • Со работно искуство во изведување заварувачки работи (предност ќе имаат кандидатите со искуство во изведување заварувачки работи на инсталации
 • Да поседува возачка дозвола Б категорија;
 • Да има општа здравствена способност за работното место;
 • Способност за работа под притисок и кратки рокови;
 • Способност за работа на висина.

Услови за работа:

Кандидатот кој ќе биде примен на работа ќе:

 • врши заварување
 • врши отстранување на дефекти во работно време и по потреба по истек на работното време се до санација на дефектот;
 • работи со брусалици, дупчалки и гасен пламен со цел припрема на заварените споеви.

Работното место предвидува по потреба и работа на повик. Кaндидатите треба да имаат способност за индивидуална и тимска работа, адаптибилни за работа во различни тимови, одговорни и со желба за работа во средина со високи барања.
Работодавачот нуди работа во сигурна и стабилна компанија.

Предвидената почетна нето плата за ова работно место е 50.000 ден.

Кандидатите треба да ја приложат следнава документација:

 • Биографија (CV);
 • Доказ за завршено образование;
 • Сертификат за заварување.


Кадидатите можат да испратaт CV преку полето Брза Апликација.
Контакт телефон: 070900385

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде