Vrabotuvanje.com - Технолог – Програмер - Скопје - Свемек
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технолог – Програмер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Свемек


 

Свемек е производна компанија која се занимава со производство на машински делови, алат, како и услуги.

Основната дејност на фирмата е глодање, стругање, сечење, дупчење на различни типови на материјали за производство на делови за пневматика и хидраулика по нацрт: цилиндри, навртки, завртки, вентили, мутери, разводници, уметоци, прототипи и многу други.

Основни индустрии за кои се наменети нашите производи се: Автомобилската, машинската (машинерија и опрема), индустрија за пакување, транспортната, земјоделската и др

95% од производството е наменето за зивоз до купувачите во ЕУ.

 

 

Технолог – Програмер

 

 

Должности и работни задачи:

 • Познавање и протолкување на работилнички цртеж за машински делови
 • Изработка на NC програми за CNC струг, CNC глодалка и техничка документација/ спецификации за изработка на машински делови
 • Има општо познавање од производствени процеси кои влијаат на квалитетот на машинските делови
 • Учествува во развој на производни процеси и контрола на квалитет
 • Учествува во изработка на прво парче/прототип
 • Знае да користи/препознава мерни инструменти според карактеристиките кои се бараат во техничкиот цртеж/пропратна документација
 • Препорачливо да познава CAD/CAM софтверски пакети

Квалификација (степен и вид на образование)

 • Средна стручна подготовка (во областа на машинството) или
 • Високо стручна подготовка (машински инженер)

Што нудиме:

 • Интерни и екстерни обука за работното место
 • Работа во една смена
 • Безбедна работна средина
 • Колективен годишен одмор
 • Прекувремена платена работа
 • Бонуси за ненаправен шкарт
 • Можности за натамошно професионално усовршување и кариерен развој
 • Почетна плата: од 40,000ден. во зависност од квалификациите/компетенциите на кандидатот
 • Кандидатите со искуство во работата од 2 години ќе имаат предност пред останатите кандидати.

Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација!

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде