Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт - Скопје - Скопје - ПЗУ Аптека АЛПИ ФАРМ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПЗУ Аптека АЛПИ ФАРМ Скопје
  • Адреса: Втора Македонска Бригада 9/2, 1000 Скопје
  • Веб страна: http://info@alpifarm.mk

ПЗУ АПТЕКИ АЛПИ ФАРМ СКОПЈЕ
За проширување на својот Тим,  вработуваме:

ДИПЛОМИРАН ФАРМАЦЕВТ
за работа во Скопје

 

Потребни квалификации:

  • ВСП-Дипломиран фармацевт
  • Лиценца за работа
  • Претходно работно искуство во аптека ќе се смета за предност

Покрај потребните квалификации, како професионалци кои посветено се грижат за здравјето на своите пациенти, во потрага сме по кадар кој развива и негува

  • Љубезен и срдечен однос со пациентите,
  • Стручност и желба за личен и професионален развој,
  • Самоиницијативност
  • Колегијалност и  тимски дух.
Професионалниот и стручен ангажман соодветно го наградуваме.
 
Сите заинтересирани кандидати  може да го приложат своето CV преку полето Брза Апликација.
Само кандидатите што ќе влезат во потесниот избор ќе бидат контактирани.

 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде