Vrabotuvanje.com - Рецепционер/ка - Скопје - Hotel Macedonia Square
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • Hotel Macedonia Square

Следејќи ги последните трендови и стандарди, во самото срце на Скопје - Ви го претставуваме новиот УЛТРА ПРЕМИУМ Hotel Macedonia Square. Лоциран на самиот Плоштад, Hotel Macedonia Square е уреден по највисоки стандарди, со ултра модерен и високо квалитетен дизајн. Ставајќи ги на прво место квалитетната услуга и гостопримството, Hotel Macedonia Square е одлично место за работа и одмор на нашите посетители.

Hotel Macedonia Square објавува оглас за следната работна позиција:

рецепционер/ка
во Hotel Macedonia Square

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • ВСС/ССС
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Како предност ќе се смета познавање на други јазици
 • Претходно работно искуство ќе се смета како предност
 • Високо изразени организациски способности, можност за работа со рокови и под притисок;
 • Способност за комуникација со луѓе 
 • Познавање на најчесто користени софтверски решенија - MS Office

работни одговорности:

 • Ги пречекува гостите и врши идентификација;
 • Ги внесува гостите во систем;
 • Одговара на телефонски повици, одговара на барањата на гостите;
 • Други одговорности соодветни на работното место Рецепционер.

Заинтересираните кандидати е потребно да испратат CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде