Vrabotuvanje.com - Вработување во Сектор за поддршка на Советот на Собранискиот канал/Одделение за реализација на програма - Скопје - Собрание на Република Северна Македонија
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Вработување во Сектор за поддршка на Советот на Собранискиот канал/Одделение за реализација на програма

Скопје

Рок за пријавување:

  • Собрание на Република Северна Македонија

Собранието на Република Северна Македонија со финансиска поддршка од Швајцарија преку Програмата за парламентарна поддршка објавува:

Oглас за вработување на седум (7) лица во Сектор за поддршка на Советот на Собранискиот канал/Одделение за реализација на програма

 

Одделението за реализација на програма е воспоставено во рамките на Секторот за поддршка на Советот на Собранискиот канал со Актите за внатрешна организација и систематизација на Собранието на Република Северна Македонија во 2021 година. Ангажирањето на вработени за ова новo одделение се спроведува во рамки на Програмата за парламентарна поддршка имплементирана од Националниот демократски институт (НДИ) во соработка со Центарот за управување со промени (ЦУП) и Институтот за демократија Социетас Цивилис Скопје (ИДСЦС).

Аплицирање: Заинтересираните кандидати треба електронски да поднесат (1)
мотивациско писмо, (2) биографија (CV), како и (3) докази за квалификациите кои се
бараат пратете ги преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде