Vrabotuvanje.com - Готвач - Тетово - Hotel Ardia - Mercure Tetovo
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Тетово

Рок за пријавување:

 • Hotel Ardia - Mercure Tetovo
 • Адреса: Street 120 no.2, 1200 Tetovo
 • Веб страна: http://www.mercure.com

Друштво за производство, трговија и услуги ХОТЕЛ АРДИА ДООЕЛ експорт – импорт Тетово
Објавува ОГЛАС за вработување на:

готвач
(1 извршител)

Квалификации:
 • ВСС од областа на угостителството ќе се смета за предност
 • Претходно работно искуство на бараната работна позиција ќе се  смета за предност
 • Познавање на Англиски Јазик 
 • Возачка дозвола за Б категорија
 
Одговорности и задачи:
 • Уверување дека храната е подготвена во линија со стандардите на рецептите. Спремност при секое време за исполнување на желбите на клиентите и вон менито. 
 • Одговорност за обука на членовите на помладиот тим според упатствата на главниот готвач. 
 • Употреба на состојките за храна со највисока можна ефективност. Избегнување на загуби на производи, енергија и оштетување на опрема. 
 • Одговорност за сите теми поврзани со хигиената и чистотата на барот и другите простории поврзани со кујната, магацинот, замрзнувачите и сите други простории поврзани со кујната.  
 • Употреба- одржувањее на правилен начин на сета опрема на кујната- хотелот. 
 • Употреба на најфиниот начин при комуникација со клиентите, менаџерот и сите членови на екипата.
 • Снабдување со севкупниот материјал за обука даден од менаџментот. 
 • Гаранција на информација до ресторанот и кујната за активните резервации.  
 • Асистенција на главниот готвач преку лидерство во назначениот оддел  и по потреба и други. 
 • Поле на одговорност: Кујна- позадина, замрзнувач, магацин, бар. 
 • Гаранција за почит на упатствата за однесување. 
 • Почитување на дневното и неделното планирање. 
 • Присуство на работното место и време, по потреба да се прикаже и флексибилност. 
 
Личен профил:
 • Добри организациски, комуникациски и аналитички вештини
 • Способност за анализа на проблеми, логично расудување и предлагање на решенија
 • Доверлива и одговорна личност, ориентирана кон остварување на резултати
 • Самоиницијативност, упорност и енергичност
 • Креативност и прецизност 
 • Способност за тимска работа и работа под притисок
 • Способност за работа во различни сектори, во динамично окружување
 
Ние нудиме одлични работни услови, пробен период во времетраење од 3 месеци, со можност за вработување на неопределено време.
 
Доколку ги исполнувате горенаведените квалификации, Ве покануваме да испратите Ваша лична биографија(CV) преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака „Готвач“.
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде