Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - АТС ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТС ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ Скопје


 

Атс Инженеринг ДОО Скопје е компанија за производство на алатни машини, за обработка на метал. Компанијата работи веќе повеќе години и стои рамо до рамо со светските компании. Компанија која веќе стана препознатлива на светскиот пазар, по својот кавалите и успехот на работа.  Индустриска зона Визбегово ул. Јадранска Магистрала бр.98 ( Веднаш до болницата за дијализа Диаверум)

МАГАЦИОНЕР 

Потребни квалификации:

 • ССС
 •  Соодветно претходно работно искуство од минимум 2 години континуирано работно искуство на позицијата магационер и магацинско работење ( кандидатите кои ќе испратат CW  без предходно работно искуство исто така ќе добијат шанса и ќе бидат повикани на разговор)
 • Одлична тимска работа
 • Возачка дозвола Б категорија.
 • Организирање и спроведување на работните задачи

Главни одговорности:

 • Прием на роба во магацин
 • Правилно одржување и складирање на робата
 • Припрема на роба по соодветен работен налог
 • Вршење на утовар и истовар на роба при прием и издравање.
 • Одржување и функционално користење на магацински простор
 • Одлично познавање и читање на технички цретежи
 • Одлична тимска работа
 • Возачка дозвола Б категорија.
 • Организирање и спроведување на работните задачи
 • Одговорност и  организациски вештини;
 • Комуникација и координација со тимот со кој ќе работите
 • Водење и  евиденција на работни извештаи
 • Професионалене однос и гледање на работа
 • Познавање на MS Office
 • Познавање на работење во материјален програм
 • Останати, неспоменати тековни оперативни работи.

Потребни вештини:

 • Способност во организирање на ресурси и поставување на приоритети;
 • Одговорност и одлични организациони вештини со флексибилен пристап кон работите и ориентираност кон изнаоѓање на решенија;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност и енeргичност.

Доколку сте заинтересирани, испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик преку полето Брза Апликација /070- 299-542 Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Во согласност со законот за заштита на лични податоци со самото испраќање на Вашата апликација согласни сте Вашите податоци да се чуваат во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци.

Атс Инженериг ДОО Скопје е компанија која нуди еднакви можности и правичен третман при вработување на сите лица без оглед на нивниот пол, раса, религија, национална и политичка припадност и вид на попреченост.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде