Vrabotuvanje.com - Продавач/ка во месарница на деликатес - Скопје - КОМПАНИЈА ПОПОВСКИ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач/ка во месарница на деликатес

Скопје

Рок за пријавување:

 • КОМПАНИЈА ПОПОВСКИ ДОО
 • Адреса: Партизански Одреди 66в, 1000 Скопје

Компанијата ПОПОВСКИ со искуство во трговијата веќе 30 години која се занимава со малопродажба, производство и големопродажба на месо и други прехрамбени производи ​има потреба од следната работна позиција:

ПРОДАВАЧ/КА ВО МЕСАРНИЦА НА ДЕЛИКАТЕС

Потребни квалификации:​

 • Минимум завршено средно образование
 • Претходно работно искуство со месо, месни производи и деликатесни производи ќе се смета како предност
 • Работно познавање од компјутери

Очекувани вештини и способности:​

 • Одлични комуникациски и др. вештини
 • Организациски и аналитички способности
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Способност за индивидуална и тимска работа

Работни услови:​

 • Основна нето плата се определува во зависност од претходното работно искуство со можност за зголемување  во однос на работната успешност + бонуси во зависност од извршувањето на работните задачи.
 • Работа во една смена. Прва смена од 08:00-16:00 часот и недела слободен ден.
 • Се почитуваат Законските одредби во однос на пријавување на полно работно време, здравствено осигурување, годишни одмори, исплата на регрес за годишен одмор.
 • Можности за континуиран и професионален и личен развој
 • Дополнителни награди и бенифити во зависност од остварените цели.
 • Платата за аплицираната работна позиција ќе се договори за време на интервјуто и е надпросечна во истата категорија.
 • Основна нето плата се определува во зависност од претходното работно искуство со можност за зголемување  во однос на работната успешност и бонуси во зависност од извршувањето на работните задачи.

Сите заинтересирани кандидати кои ги исполнуваат горенаведените квалификации се поканети да аплицираат со своето резиме преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде