Vrabotuvanje.com - Кредитен референт - Охрид - Охрид - ФД СН-Финансии Доо Битола
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Кредитен референт - Охрид

Охрид

Рок за пријавување:

 • ФД СН-Финансии Доо Битола
 • Адреса: Ул.Генерал Васко Карангелески бр.31, 1000 Битола
 • Веб страна: https://krediti.com.mk/

Финансиското друштво СН Финансии ДОО Битола е современа компанија, која применува модерна технологија и е главно фокусирана на одобрување и исплата на кредити, картички издавање гаранции и факторинг.

Поради брзиот раст на компанијата и продажната мрежа ширум Македонија, СН-Финансии ДОО Битола има потреба од проширување на тимот на следната работна позиција:

 

Кредитен референт во експозитура во Охрид

 
 

Кандидатот потребно е да ги има следниве квалификации:

Потребни квалификации

 • Средно Економско училиште, предност Економски факултет
 • Одлични комуникациски и продажни вештини
 • Одлично владеење на MS Office пакет
 • Одлични организациски вештини и способност за одредување приоритети.
 • Самоиницијативен, снаодлив и тимски работник
 • Аналитички способности,систематични, упорни и енергични.
 • Амбициозност и мотивираност, со желба за континуирана надградба и унапредување.
 • Позитивен пристап
 • Љубезност , учтивост и совесност.

Опис на работни задачи и одговорности:

 • Промоција и продажба на кредитни производи
 • Изработка и анализа на кредитно барање
 • Градење на квалитетни односи со клиенти
 • Поддршка на корисниците при избор на најсоодветна опција за кредитирање
 • Поддршка на корисниците при процес на апликација
 • Следење на потенцијални клиенти и комуникација со нив 
 • Зголемување на базата на нови клиенти во согласност со стратегиите на компанијата
 • Постојано следење на условите на пазарот
 

Вашата професионална биографија и мотивациско писмо испратете ги преку полето Брза Апликација најдоцна до 27.03.2023 година, со назнака на огласот за кој аплицирате.

Сите апликации ќе бидат третирани со строга доверливост.  Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на тест и интервју.

Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во Вашата порака наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во базата на ФД СН финансии за идни вработувања. Доколку нема никаква напомена податоците ќе бидат избришани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Банкарство изнесува 34.278 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде