Vrabotuvanje.com - Продавач - Тетово - Тетово - New Yorker
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач - Тетово

Тетово

Рок за пријавување:

 • New Yorker

 

Како успешна компанија за млада мода ЊУ ЈОРКЕР е претставена во целиот свет со 1.150 продавници во повеќе од 47 земји и постојано расте. Со тим од околу 19.000 вработени, работиме со пулсот на времето и ја цениме пријателската соработка. Преку нашата страст кон модата, нашата спонтаност и брзина, успеавме да бидеме составен дел од модниот свет веќе 50 години. Станете дел од нашиот тим!
 
За да го зајакнеме нашиот тим во Тетово бараме од веднаш

ПРОДАВАЧ (м/ж)
(пола работно време)

 

ВАШАТА РАБОТА:

 • Советување на купувачите и продажба;
 • Работа на каса;
 • Одржување и изложување на стоките;
 • Работа со оперативни индикатори.

ВАШИОТ ПРОФИЛ:

 • Завршено средно економско образование;
 • Работно искуство во малопродажба на текстил е со предност;
 • Ориентиран кон купувачите и услуги за купувачите;
 • Флексибилност и посветеност;
 • Способност за тимска работа и комуникативност;
 • Афинитет кон модата и идентификација со Њу Јоркер.

НАШИОТ ОПСЕГ:

Њу Јоркер ви нуди привлечно работно опкружување со возбудливи предизвици и многу простор за вашите сопствени идеи. Покрај интересните понуди за вработените и социјалните придобивки, можете да очекувате отворен и динамичен тим, како и кратки канали за координација. Дали го предизвикавме вашиот интерес? 

Тогаш со нетрпение ја очекуваме вашата онлајн апликација.

 
 
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде