Vrabotuvanje.com - Рецепционер - Скопје - ТИМС ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТИМС ДОО Скопје
 • Адреса: Скопје

Хотел Тим’с е основан во 90-тите години како еден од првите хотели во приватна сопственост. Управуван како фамилијарен хотел, својата репутација ја изгради преку понудата на големи соби и апартмани. Во изминатата 2020 година, хотелот е комплетно реновиран во нов модерен еко-хотел со висока енергетска ефикасност инкорпорирана преку енергетска фасада, соларни панели и различни еко системи.

Хотелот располага со 25 соби со модерен дизајн изработени со внимателно одбрани материјали, текстури и палета на бои.
Во рамките на хотелот, има конференциска сала со капацитет до 55 гости и помала сала за состаноци со капацитет до 10 гости.
Хотел Тимс се наоѓа на ул. Орце Николов 120 во Дебар Маало, во непосредна близина на Министерство за Одбрана.

Рецепционер

Опис на работата и дел од должностите:

 • Работа со гости: Пристигување/заминување, администрација, наплата
 • Водење на административни извештаи
 • Активно учество во одговарање на мејлови
 • Комуникација и координација со персоналот за одржување
 • Осигурување дека влезот на хотелот чист и пријатенКвалификации и особини:

 • Одлично познавање на Англиски јазик
 • Работно познавање на компјутери ( Microsoft Office, PMS )
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Флексибилност за работа во смени ( 3 смени )
 • Работно искуство на истата позиција се смета за предност* Комуникативност
 • Мотивација за работа
 • Работа во тим
 • Колегијалност
 • Уредност
 • Организациски способности


Нудиме:

 • Работа во хотел со 4*
 • Регулиран работен однос
 • Редовна исплата на плата и придонеси
 • Работа во тим со млади и мотивирани луѓе

 

Ве молиме да ги испратите Вашите биографии преку полето Брза Апликација

Контактирани ќе бидат само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор.

Ве очекуваме!

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде