Vrabotuvanje.com - Хаусмајстори/Електричари - Скопје - СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Хаусмајстори/Електричари

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД
 

Постоиме повеќе од 20 години на пазарот и негуваме традиција на домашна компанија со повеќе од 900 вработени. Работиме во средина во која владее тимска соработка и можност за напредување и лично усовршување. Создавањето на совршени услови за работа за сите наши вработени е главна цел по која се водиме.

Искористете ја можноста да станете дел од нашиот успешен тим!

ВРАБОТУВАМЕ
ХАУСМАЈСТОРИ/ЕЛЕКТРИЧАРИ

Основни потребни квалификации:​

 • Минимум завршено средно образование 
 • Основно работно искуство во соодветната област – инсталации и теренска работа, поставување на електро инсталации и монтажа на електро опрема 
 • Возачка дозвола Б-категорија
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови

Работни задачи и одговорности:

 • Изведба и одржување на нискострујни електро инсталации (напојување, осветлување, приклучници)
 • Изведба на инсталации и поставување на електро опрема и безбедносни системи, сервисирање, откривање и решавање на дефекти
 • Одржување на водоводна инсталација
 • Работа со електрични апарати и рачен алат
 • Способен за работа на висина
 • Техничка поддршка на подружници на цела територија на државата

НИЕ НУДИМЕ:

 • Вреднување и наградување на вашата работа и залагање
 • Работа во една од најперспективните компании во оваа област
 • Можност за напредување на повисока позиција
 • Тим билдинг активности

Аплицирајте со испраќање на кратка биографија преку полето Брза Апликација или контактирајте не на Вибер 078/454-622​

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде