Vrabotuvanje.com - Специјалист/Координатор во сектор ИТ и процесирање на податоци - Скопје - РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист/Координатор во сектор ИТ и процесирање на податоци

Скопје

Рок за пријавување:

 • РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
 • Адреса: Ул. Даме Груев бр.8 Скопје Центар, 1000 Скопје


 

 

РСМ ИТ, објавува оглас за
Специјалист/Координатор во сектор ИТ и процесирање на податоци, за канцеларија во Скопје

 

Основните работни задачи за оваа позиција ги опфаќаат следните обврски:  
 • Прави подготовка и контрола на добиени основни податоци за вработените од Асистентот и клиентот;
 • Изработува пресметка врз основа на добиените податоци за пресметка на плата;
 • Изработка на извештаи за пресметката и доставување до клиентот;
 • Изработка на месечна декларација и годишен извештај и нивно доставување до Управата за јавни приходи;
 • Комуницира со клиентот за прашања поврзани со добиените податоци и пресметката на плата

Критериуми за оваа позиција:
 • Високо образование – Економски факултет, Бизнис и администрација;
 • Претходно работно искуство од најмалку 2 години;
 • Одличнo познавање на MS Office особено Microsoft Excel;
 • Високо ниво на деловен англиски јазик;
 • Одлични комуникациски вештини и способност за индивидуална и тимска работа;
 • Педантност, одговорност, ужурност и исполнителност;
 • Умешност да се работи со голем обем на информации и работа во куси временски рокови;
 • Позитивен став;
 
Вашата професионална биографија, ја очекуваме преку полето Брза Апликација со назнака „За работно место: „Специјалист/Координатор во сектор за ИТ и процесирање на податоци“. 
 
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде