Vrabotuvanje.com - Дипломиран прехрамбен технолог - Гостивар - Гостивар - GREEN DELI
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран прехрамбен технолог - Гостивар

Гостивар

Рок за пријавување:

 • GREEN DELI
 • Адреса: Илинденска бр.118, 1230 Гостивар
 
 

GREEN DELI објавува ОГЛАС за

ДИПЛОМИРАН ПРЕХРАМБЕН ТЕХНОЛОГ
(конзервирана технологија на зеленчук)
Локација: Град Гостивар

Одговорности и задачи:

 • Контрола на квалитетот на влезни суровини, репроматеријали и готов производ;
 • Следење и одржување на квалитетот на готов производ врз основа на лабораториски анализи;
 • Согледување и анализирање на производствениот процес, предлагање на мерки и разрешување на техничко – технолочките проблеми;
 • Континуирано имплементација и одржување на системот за безбедност на храна;
 • Учество во техничко – технолошките процеси за унапредување на производството
 • Учество во креирање на развојни програми, нови производи, пакувања и слично;
 • Следење на функционирањето и исправноста на постројките и превземање на мерки за отстранување на дефекти согласно стручната спремност;
 • Организирање на вработените, нивно обучување, распоредување и контролирање на работењето во смената;
 • Почитување и спроведување (имплементација на ХАЦЦП и ИФЦ стандарди за производство и следливост.

Потребни квалификации:

 • BCC – Технолошки/технички науки - Технолошки факултет – Прехрамбени смерови;
 • Пожелно (но, не и неопходно претходно работно искуство на иста или слична сродна позиција

Од кандидатот очекуваме:

 • Способност за работа во тим
 • Самоиницијативност, исполнителност и чесност
 • Организираност и одговорност
 • Способност за работа под притисок , самосвесност за проблемите кои би се појавиле и рационален пристап до истите за да бидат решени.

Ние ви нудиме:

 • Работа во погон со најсовремени машини и системи од дејноста и активно учество во развој на нови линии и технологии на највисоко ниво
 • Работа во динамична, професионална и стимулативна средина
 • Можност за напредување и понатамошно усовршување во работата до највисоки можни граници на дејноста
 • Позитивна тимска атмосфера

Доколку ги исполнувате условите и сте мотивирани за работа испратете ваша биографија преку полето Брза Апликација со назнака Дипломиран прехамбен технолог.

Избраните кандидати ќе бидат контактирани за понатамошно интервју. ​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде