Vrabotuvanje.com - Мехатроничар- Сервисер на индустриски машини - Скопје - Радек дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Мехатроничар- Сервисер на индустриски машини

Скопје

Рок за пријавување:

 • Радек дооел
 • Адреса: Јадранска Магистрала 71б, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.radek.com.mk

РАДЕК ДООЕЛ СКОПЈЕ - продажба на машини за обработка на дрво и метал има потреба од следната работна позиција:

МЕХАТРОНИЧАР - СЕРВИСЕР НА ИНДУСТРИСКИ МАШИНИ


Опис на работата:

 • Испорака, монтажа и инсталација на машини
 • Сервисирање и одржување на машини
 • Дијагностицирање и решавање на проблеми
 • Обука за користење и одржување на машини
 • Континуирано учење и напредување
 • Работа на целата територија на Македонија.

Потребни квалификации:

 • Со работно искуство во областа на машинство и електрика
 • Флексибилност и ориентираност кон пронаоѓање на решенија
 • Одлично познавање на Англиски јазик
 • Познавање на 2д и 3д програми за цртање
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Одговорност и посветеност
 • Самоиницијативност и желба за напредување.

МОЖНОСТ и за помлади кандидати без РАБОТНО ИСКУСТВО, со договор за комплетна обука од наша страна и од странство.

Локација: Скопје, Јадранска Магистрала 71б (Индустриска зона Визбегово)
Работно време: Понеделник-Петок 09:00 - 17:00 ч.

Повеќе информации на: www.radek.com.mk

Заинтересираните кандидати ги покануваме да го испратат своето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде