Vrabotuvanje.com - Асистент за продажба - Скопје - ИНТЕРФУД ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИНТЕРФУД ДООЕЛ


 

ИНТЕРФУД има потреба од:

АСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА
 

Главни одговорности:

 • Продажба на кафе и кафемати;
 • Редење и изложба на роба за продажба;
 • Следење на продажба и превземање на активности за нејзино унапредување.

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование;
 • Познавање на Microsoft Office алатки;
 • Познавање на англиски јазик;
 • Искуство во продажба ќе се смета за предност.

Лични вештини:

 • Одлични комуникациски и презентерски способности;
 • Ориентираност кон клиенти и градење на однос со потрошувачи;
 • Комуникација со постоечки и потенцијални клиенти;
 • Одговорна и мотивирана личност која е насочена кон резултат;
 • Способност за работа во тим.
 
Сите заинтересирани кандидити нека го испратат своето CV преку полето Брза Апликација, најдоцна до 31.03.2023 година.
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде