Vrabotuvanje.com - Автомеханичар (ж/м) - Скопје - STRABAG AG
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Автомеханичар (ж/м)

Скопје

Рок за пријавување:

  • STRABAG AG

Затоа што можеме да постигнеме успех само со заеднички напори.

Како европски концерн за градежна технологија, STRABAG гради илјадници објекти ширум светот секоја година, обединувајќи ги вистинските луѓе, градежни материјали и машини на вистинското место. Без тимска работа - што ги надминува географските граници и области - сето ова не би било можно. Станете дел од нашиот тим!

STRABAG BMTI е сервисна и услужна компанија за сите оперативни дирекции на STRABAG SE. Основна задача и активност е внатрешна прераспределба и изнајмување, како и одржување, поправка и ремонт на градежните машини и возила на сите компании од концернот.

За потребите на работа на градилиштата во МАКЕДОНИЈА, бараме соработник за следната позиција:

АВТОМЕХАНИЧАР (Ж/М)​
(Job-ID: req45636)

 

Задачи:

  • Поправка на градежни машини и камиони на терен
  • Останати работи и одговорности во рамките на делокругот на работа.

Квалификации:

  • Средно образование, квалификуван - автомеханичар
  • Најмалку двегодишно работно искуство во поправка на градежни машини и камиони
  • Возачка дозвола Б категорија
  • Подготвеност за работа на терен
  • Подготвеност за работа во тим, посветеност и самостојност.

Ве молиме, вашата апликација со релевантна документација (CV, мотивациско писмо, препораки) испратете ја електронски преку онлајн формуларот на нашата веб-страница www.strabag.com (дел за кариера), или преку полето Брза Апликација најдоцна до 30.03.2023 година.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде