Vrabotuvanje.com - Директор за дистрибутивна продажба - Скопје - Security Shop
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Директор за дистрибутивна продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • Security Shop

Security shop МК се бави со увоз и дистрибуција безбедносни системи од реномирани светски производители, како што се: Hyundai, Dahua, Crow, Carrier, UTS и Elktron. Се занимаваме исклучиво со големопродажба на системи за техничка заштита.

Со цел да го унапредиме бизнисот, вработуваме;
ДИРЕКТОР ЗА ДИСТРИБУТИВНА ПРОДАЖБА


Одговорности и задачи:

 • Ја организира, координира и контролира работата на вработените во продажниот сектор
 • Учествува во дефинирање на стратегии со акцент на клучните показатели за продажба (KPI)
 • Активно учествува во процесот на буџетирање, предлага годишни, квартални и месечни планови за продажба за деловната година
 • Одговорен за законитоста на работата на продажниот сектор и спроведувањето на донесените внатрешни политики и процедури
 • Водење преговори со клиенти
 • Развој на членовите на тимот и следење на нивното спроведување
 • Одобрување на пресметките на понудата
 • Развој на продажната мрежа во секторот за големопродажба
 • Исполнување на поставените продажни цели
 • Продажна анализа и стратешко планирање на продажбата со цел подобрување, како и регрутирање на персонал во продажниот сектор
 • Контрола на наплатата
 • Анализа на конкуренцијата

 
Потребни квалификации и искуство:

 • Факултетско образование
 • Пожелно е да имате минимум 3 години работно искуство во продажба на безбедносни системи и работа со безбедносна опрема
 • Искуство во планирање и спроведување на продажни стратегии
 • Познавање на англиски јазик
 • Одлични компјутерски вештини (MS Office)
 • Возачка дозвола од Б категорија и дека сте активен возач
 • Имате одлични комуникациски и преговарачки вештини, дека сте ориентирани кон остварување на целите, дека сте енергични, доверливи, систематски и аналитички, дека поседувате изразена самоиницијативност, сериозност, како и висок степен на независност и одговорност.

 
Ви нудиме:

 • Одлична плата
 • Бонуси според постигнатите резултати
 • Работете во професионален тим
 • Динамична работна средина
 • Можноста за лично усовршување, развој и унапредување
 • Сигурна и редовна заработка, како и користење на службено возило.
   

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде