Vrabotuvanje.com - Готвач/ка - Битола - Доо Јувенали Трејд - Хотел Капри
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Битола

Рок за пријавување:

 • Доо Јувенали Трејд - Хотел Капри
 • Адреса: 11-ta Makedonska Divizija br.1, 7000 Битола
 • Веб страна: http://www.kapri.com.mk
 

Приказната за Капри започнува во далечната 1995 година, со отворањето на мала пицерија во старата битолска чаршија. Горди сме да се пофалиме дека нашиот бренд над 20 години е препознатлив за успех и квалитет во делот на угостителството во Битола.
Хотел Капри располага со 20 хотелски соби, ресторан за а ла карт, тераса на отворено, сала за свечености и семинарска сала. Моментално имаме потреба од
Готвач/ка
Локација: Битола

ОПИС НА РАБОТАТА:

 • Припремање и готвење на храна според листа на планирани јадења
 • Одржува ред и хигиена на кујнскиот инвентар и прибор, како и целокупниот инвентар во кујната
 • Одговорност за ред во кујната
 • Познавање на храната и менито.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Треба да има работно искуство
 • Комуникативна, љубезна личност
 • Тимски играч
 • Иновативна, вредна и креативна личност.

Плата: од 32.000 денари.
Работа во смени, обезбеден превоз до работа и вклучен оброк.

Доколку сте заинтересирани, можете да ја испратите Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде