Vrabotuvanje.com - Правник - Битола - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Битола

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Осигурителното брокерско друштво  А-ТИМ АД Скопје  има потреба за вработување на работно место 

правник

Локација: Битола

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ

  • Високо образование Правен факултет
  • Познавање на регулативата во делот на: Закон за супервизија на осигурување, Закон за задолжително осигурување во сообраќајот, Закон за спречување перење пари и финансирање тероризам и Закон за доброволно здравствено осигурување.
  • Одлично познавање на MS office
  • Организациски и аналитички способности
  • Колегијалност, флексибилност, аналитичност во донесување на одлуки, желба за учење и напредување
  • Одговорна,посветена и лојална личност

На избраните кандидати  А-ТИМ АД Скопје  им нуди

  • Можност за работење во динамична и тимска атмосфера со млади и амбициозни луѓе
  • Обука и развивање на продажни вештини
  • Можност за напредок во кариерата
  • Континуиран систем на наградување

Доколку сакате да ни се придружите станете дел од нашиот успешен продажен тим, ја очекуваме вашата кратка биографија и мотивационо писмо на македонски јазик во електронска форма да ни ја доставите преку полето Брза Апликација со назнака Правник, огласот е ОТВОРЕН до 31.03.2023. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде