Vrabotuvanje.com - Асистент-менаџер за продажба и маркетинг - Скопје - СМАРТ СОЛУТИОНС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент-менаџер за продажба и маркетинг

Скопје

Рок за пријавување:

  • СМАРТ СОЛУТИОНС ДООЕЛ

Smart Solutions, информатичка компанија од Скопје, партнер на водечките фирми во областа на информатичките технологии (Dell, Hewlett Packard/ Enterprise, Autodesk, Adobe, Symantec/ Broadcom, Veritas, Cisco, Corel, Microsoft, VMware, Citrix, и уште многу други), специјализирана за имплементација и поддршка на комплетни информатички решенија, има потреба од пополнување на следната работна позиција:  

Асистент-менаџер за продажба и маркетинг на производите, услугите и решенијата коишто ги нуди компанијата​
 

Кандидатот треба да ги исполнува следните услови:
  • Висока стручна подготовка - диплома од Економски факултет Скопје (насоки Е-бизнис или маркетинг) или Електротехнички факултет Скопје (насока КТИА)/ФЕИТ/ФИНКИ или од друга еквивалентна институција, со или без работно искуство 
  • Возачка дозвола (Б категорија)
  • Одлично познавање на македонскиот и англискиот јазик- пишуван и говорен
  • Искуство во работа со компјутери - познавање на Microsoft Word, Excel, Power Point и користење на Интернет сервиси
  • Изразена комуникативност, одлични презентациски вештини и вештини на преговарање- искуство во подготовка и одржување на презентации ќе се смета за предност
  • Дополнителни обуки од областа на менаџмент на маркетинг и продажба ќе се сметаат за предност 
  • Организираност, систематичност и темелност во работата, навремено и креативно исполнување на обврските, чувство за тимска работа и одговорност  
 
Заинтересираните кандидати треба да испратат пријава со фотографија, кратка биографија  на  македонски  и   англиски јазик  и  копија од  документите коишто   го потврдуваат исполнувањето на горенаведените услови преку полето Брза Апликација  или по пошта на следнава адреса: Smart Solutions бул. Октомвриска револуција бр. 4-3/1 1000 Скопје
 
Огласот трае 30 дена од денот на објавувањето.
 
Почетната плата зависи од завршеното образование, досегашното работно искуство и завршените дополнителни обуки. 
 
Повеќе информации за компанијата можете да прочитате на: www.smartsolutions.com.mk
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде