Vrabotuvanje.com - Собарка/ Хигиеничар/ка - Маврово - Ресорт Маврово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Собарка/ Хигиеничар/ка

Маврово

Рок за пријавување:

 • Ресорт Маврово

Ресорт Маврово го проширува својот тим.

Ресорт Маврово има потреба од следнава работна позиција:
 
СОБАРКА / ХИГИЕНИЧАР/КА
(Можност за сезонска работа или за подолго)
 

Работни одговорности на Собарка или Хигиеничар/ка во Ресорт Маврово (може и кандидати без искуство):
 • Одржување на хигиената во гостинските соби на хотелот;
 • Се грижи за хигиената во јавните простории во хотелот;
 • Помага при работните задачи во перална;
 • Други одговорности соодветни на работното место Собарка.
 
Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:
 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Педантност во работата;
 • Тимски играч и колегијалност;
 • Лојалност и чесност;
 • Желба за личен раст и развој;
 • Брзина и ефикасност во вршење на работните задачи.
 
Потребни квалификации:
 • Мин. ССС;
 • Искуство на слична работна позиција ќе се смета за предност;
 • Работа во две смени. 
 
Доколку станете наш вработен добивате:
 • Основна плата + Додатоци на плата согласно Закон за работни односи (минат труд, работа во недела, работа на празник, прекувремено работно време);
 • Сместување и 3 оброци дневно;
 • 8 слободни денови во месецот;
 • Попуст за сместување на најблиските во нашите хотели;
 • Бесплатна карта за жичарница во денови кога работи жичарницата;
 • Можност за обуки, напредок, награди, тим билдинг активности
Локација: Ресорт Маврово – Маврово
 
Тип на вработување: Полно работно време
 
Како да аплицирате:
Пратете ни го Вашето CV и Мотивационо писмо преку полето Брза Апликација и во Subject наведете Собарка или Хигиеничар/ка.
 
Рок за пријавување на огласот: 31.05.2023
 
Disclaimer: 
 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ресорт Маврово е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде