Vrabotuvanje.com - Менаџер - Романија - Beratung Adminserv SRL
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Романија

Рок за пријавување:

  • Beratung Adminserv SRL
  • Адреса: Str. Ecaterina Teodoroiu 2B, 500450 Brasov
 

Beratung Adminserv SRL е дел од група на компании кои изведуваат електрични градежни проекти во Германија. Компаниите кои всушност ги извршуваат овие проекти се наоѓаат во Зосен, јужно од Берлин. Административната поддршка на компаниите е со седиште во Брашов, Романија, прекрасен планински град, 2,5 часа возење на север од главниот град Букурешт. Компанијата ја почна својата дејност во 2007 година и започна со романски електричари. Во последните две години ни се придружија некои Украинци и неколку Јужноамериканци. Сега би сакале да почнеме да работиме и со квалификувани работници од други земји на ЕУ, вклучително и Бугарија, која има заедничка граница со Романија.

Ако мислите дека ова е Вашето место, со задоволство би сакале да се чуеме. Можете да аплицирате на нашата веб-страница. Ве молиме имајте предвид дека во моментов немаме колеги кои зборуваат бугарски јазик и поради тоа вашата документација мора да биде подготвена на англиски јазик.

 

МЕНАЏЕР КОЈ ЗБОРУВА БУГАРСКИ ЈАЗИК ЗА ВО РОМАНСКА КОМПАНИЈА

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

  • Иницијатор со брзо разбирање на новите концепти и добро развиени менаџерски вештини.
  • Добро познавање на бугарски и англиски јазик е задолжително. Англискиот е јазик за комуникација во внатрешноста на компанијата.
  • Добро познавање на германски или руски јазик би било предност, но не е услов

ОПИС НА РАБОТНАТА ПОЗИЦИЈА:

  • Улогата на Менаџерот во Бугарија ќе биде да регрутира бугарски државјани заинтересирани да работат како електричари или помошник - електричар во Германија. Дополнително, Менаџерот ќе треба да ги научи административните процеси во компанијата и да помага во извршувањето на административните задачи. Менаџерот ќе треба да обезбедува и телефонска поддршка за сите бугарски државјани кои ќе работат во Германија. Можеби ќе биде потребно повремено патување во Германија. Позицијата бара постојано присуство во седиштето на компанијата во Брашов, Романија. Вработените со полно работно време во Beratung Adminserv SRL имаат типични нето приходи помеѓу 1500 и 4000 евра месечно во зависност од нивните квалификации и перформанси

Испратете ги Вашите биографии преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде