Vrabotuvanje.com - Архитекти - Скопје - КИППЕР МАРКЕТ ДОО Желино
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • КИППЕР МАРКЕТ ДОО Желино

КИППЕР, како синџир на хард дисконт маркети во Република Македонија со мрежа од 58 маркети во Скопје, Тетово, Гостивар, Кичево, Куманово, Струга, Охрид и Битола нуди висок квалитет на производи по најниски цени.

За беспрекорно функционирање, секојдневно управување и со цел развој на компанијата, Киппер има потреба за:

АРХИТЕКТИ - 2 (Два) Извршитела
Местоположба: Желино, Тетово

Квалификации ​и вештини:

 • Универзитетска диплома во Архитектура, Интериорен дизајн. (ќе се смета за предност).
 • Унапредно ниво на познавање на софтвери поврзани со позцијата (ArchiCAD и AutoCAD).
 • Вештини за управување со време и рокови.
 • Аналитички вештини и ориентираност кон детали.
 • Адаптивен во канцелариска и теренска работа.
 • Познавање на македонски и албански јазик (турски јазик ќе се смета за предност).
 • Организиран и тимски настроен.
 • Возачка дозвола Б категорија.

Одговорности​:

 • Да планира, дизајнира и контролира изведба со сите архитектонски карактеристики на новите и постоечките продавници според концептот на Киппер.
 • Да изгради, моделира, структурира и одржува архива со цртежи и шаблони во релевантните архитектонски софтвери.
 • Да осигура дека цртежите се точни, навремено доставени и ги исполнуваат бараните критериуми во смисол на квалитет.
 • Да ги посети новите и постоечките продавници за да го набљудува квалитетот изведбата на архитектонските цртежи.
 • Да биде компатибилен во мултитаскинг за симултантно работење во неколку теквони пројекти за нови продавници.

   
Доколку сакате да се вработите во професионална и лојална работа позиција, имате мотивација и сакате успех, испратете персонална биографија (CV), електронски преку полето Брза Апликација.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Архитектура изнесува 25.340 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде