Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - МЕГА-АУТОПАРТС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • МЕГА-АУТОПАРТС ДООЕЛ

 

Mega Auto Parts има потреба од следната работна позиција

МАГАЦИОНЕР

Потребни квалификации:

 • ССС;
 • Предност ќе имаат кандидатите што имаат искуство со бар код читачи (WMS)

Опис на работни задачи:

 • Прием на стока (физички) и складирање на примената стока;
 • Организација на магацин и подредување на роба;
 • Подготвува роба по претходно добиени налози;
 • Активности поврзани со попис на стоката;
 • Учество во товарење и растоварување на возилото/а при испорака и прием на производи;
 • Поднесување извештај за оштетена роба;
 • Одржување на хигиена во магацинот.

Лични карактеристики:

 • Организираност и одговорност;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност;

* Работата се одвива во две смени.

 

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде