Vrabotuvanje.com - Шеф на малопродажен објект - Куманово - Куманово - ĐAK d.o.o. Beograd
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шеф на малопродажен објект - Куманово

Куманово

Рок за пријавување:

 • ĐAK d.o.o. Beograd

Kомпанијата Д спортска опрема е дел на Ђak Спорт - еден од најголемите мултибренд ланци за спортска опрема во Србија и регионот на југоисточна Европа. Формирана е со идеја дека најпопуларните спортски брендови, препознатливи по услугата и стабилното работење, внесе здрав дух во сите сегменти од живењето. Со најдолга традиција на пазарот работиме преку две децении. Нашето спортско семејство се состои од над 700 вработени и преку 80 малопродажни објекти во Србија, Македонија, Црна Гора, Босна и Херцеговина.

Поради отварање на нов објект, распишуваме конкурс за следното работно место:

 
ШЕФ НА МАЛОПРОДАЖЕН ОБЈЕКТ
Место на работа: Куманово (Ла Плаза Куманово Малл)
 
 
ГЛАВНИ ЗАДОЛЖУВАЊА: 
 • Познавање на целокупниот асортиман на артиклите во малопродажниот објект 
 • Посед и ажурирање на документацијата која следи во малопродажниот објект
 • Организација на вработените во малопродажниот објект
 • Активно учество и предлог на мерки за подобро работење
 • Давање информации на купувачите за моментални акции
 • Спроведување на процедурите за изложување на робата
 • Прием на роба и средување магацински простор
 • Работа на каса

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ: 
 • Минимум IV степен стручна спрема
 • Искуство во раководење
 • Познавање работа на компјутер
 • Ориентација кон купувачите и изразени продажни вештини

МОЖЕТЕ ДА ОЧЕКУВАТЕ: 
 • Работа во стабилна компанија
 • Бонуси во склад со остварените резултати
 • Можност за константно усовршување и развој

Вашето CV и мотивациско писмо испратете ги преку полето Брза Апликација.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесна селекција ќе бидат контактирани
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде