Vrabotuvanje.com - Референти за продажба во Скопје - Скопје - СЕТЕК Се од Техника ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референти за продажба во Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • СЕТЕК Се од Техника ДООЕЛ Скопје

Поради потреба од нов кадар во Скопје, СЕТЕК СЕ ОД ТЕХНИКА ДОО СКОПЈЕ распишува конкурс за работа:

РЕФЕРЕНТИ ЗА ПРОДАЖБА ВО СКОПЈЕ


Потребни квалификации:
 • Минимум ССС;
 • Поседување вештини на продажба
 • Пожелно, но не е неопходно претходно работно искуство со продажба во некои од овие области: ИТ, ТВ, Бела Техника, Мали кујнски апарати, Aудио и Видео;
 • Познавање на работа со компјутер, Microsoft Office пакетот, Интернет пребарувачи;
 • Познавањето на англискиот јазик ќе се смета за предност;
 • Способност за комуникација со купувачот  
 • Способност за тимска работа
 
Нашиот референт за продажба:
 • Добро ги  познава производите, постојано ги следи најновите трендови во индустријата
 • Знае да ги открие потребите на купувачите
 • Придонесува за неповторливо купувачко искуство
 • Ги решава проблемите на клиентите и знае да се справи со различни типови на купувачи
 • Се грижи за тимот и со колегите заеднички се стремат кон поуспешна продажба во салонот
 
Ние нудиме:
 • Тимска работа и менторирање од колега со долгогодишно искуство
 • Работа во две смени, 40 часа неделно
 • Со распоредот на смените секој втор викенд е слободен
 • Основна плата и таргети кои зависат од искуството и успешноста во продажба
 • Обуки за напредок и усовршување на продажни вештини 
 • Обуки од врвни производители на техника

Доколку сте заинтересирани за интересна и динамична работа, а воедно го поседувате потребното образование, квалификации за успешно извршување на работните задачи, испратете ја Вашата кратка биографија (CV) - ЗАДОЛЖИТЕЛНО со слика не постара од 6 месеци преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде