Vrabotuvanje.com - Доставувач за реон Велес - Велес - Мик Мик Македонија
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Доставувач за реон Велес

Велес

Рок за пријавување:

 • Мик Мик Македонија

Сакате да бидете дел од нашиот тим, пријавете се!

Доставувач за реон Велес

Локација: Велес

Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование;
 • Претходно работно искуство не е задолжително, но искуство во достава на пратки се смета за предност;
 • Добра ориентација и познавање на градот и уличниот систем;
 • Поседување возачка дозвола – Б,  (Ц категорија ќе се смета за предност)
 • Познавање на сообраќајни правила;
 • Комуникација со приматели на пратки;

Опис на работни задачи:

 • Дистрибуција на пратки во одреден реон за кој ќе биде одговорен со службено возило на Друштвото;
 • Грижа за креирање оптимална рута на движење во реонот во кој делува;
 • Реализирање на зададените цели;
 • Работа со мобилна апликација за скенирање на пратки согласно товарен лист;
 • Врши и други работи кои спаѓаат во делокругот на работењето;
 • Превзема пратки од клиенти по потреба;

Лични карактеристики:

 • Организираност и одговорност;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност;
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови;
 • Комуникативност.

Испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација!

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде