Vrabotuvanje.com - Инженер за FEA симулации - Скопје - ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инженер за FEA симулации

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден

ОПИС НА КОМПАНИЈАТА:

Van Hool е реномиран производител на автобуси и комерцијални возила од Белгија. Van Hool е најголем независен производител на автобуси во Европа со над 4,000 вработени. Повеќе од 60 години Van Hool е препознаен по својот оригинален, динамичен и прилагоден кон клиентот дизајн, како и по високиот квалитет и современите технолошки решенија.

За растечките потреби на нашиот производен капацитет Ван Хоол Македонија, лоциран во Технолошко Индустриската Развојна Зона – Скопје2, во Бунарџик/Илинден отвораме нови работни места за следниве позиции:

ИНЖЕНЕР ЗА FEA СИМУЛАЦИИ

РАБОТНИ ЗАДАЧИ:
 • Правење пресметки со метод на конечни елементи (FEA) во доменот на еластичност, пластичност и замор на материјалот: meshes, constraints, load cases, анализа на сигурноста на пресметката, анализа на резултатите
 • Рачни пресметки на јачина како проверка на резултатите (нивниот ред по големина)
 • Изработување практични предлози и решенија во соработка со нашите конструктори
 • Известување и презентирање на предлози и решенија
 • Работа со проекти
 • Навремени известувања на главниот инженер
 
ПОТРЕБНО ОБРАЗОВАНИЕ, ВЕШТИНИ И СПОСОБНОСТИ:
 • Диплома од додипломски студии од областа на машинско инженерство со голем афинитет кон механика (на возила) и јакост (диплома од постдипломски студии ќе се смета за предност)
 • Солидни познавања од физика и математика
 • Поседува (академско) основно знаење на пресметки на конечни елементи
 • Подготвеност за учење на нашата методологија за пресметување (искуство со FEA пресметки на механички конструкции ќе се смета за предност)
 • Прецизно и внимателно работење
 • Комуникативен и тимски играч
 • Способен да комуницира на англиски (пишување, зборување, разбирање).
 
ШТО НУДИМЕ:
 • Компетитивни месечни примања на пазарот на труд во РМ 
 • Раст на платата минимум еднаш годишно според успехот
 • Регрес за годишен одмор од 23.100 денари
 • 24/7 дополнително осигурување од незгода
 • Разновидна средина на развој во која се претставени најразните инженерски дисциплини
 • Допир со напредна автомобилска технологија која што е управувана од брзото еволуирање на пазарот и сопствениот развој
 • Проекти поврзани со јавен транспорт, e-mobility...
 • Бесплатен топол оброк со избор на повеќе менија  во кантина со ресторански стандард
 • Обезбеден превоз до/од работното место
 • “Купи со попуст” - одобрени попусти за вработени во одредени продажни места
 • Безбедна и здрава работна околина со заштита според највисоки европски норми за безбедност и здравје при работа во таква средина
 • Можност за мултинационално-препознаено професионално континуирано усовршување кај еден од најреномираните производители на автобуси
 
Доколку сте заинтересирани испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик на www.vanhool.mk, во делот “отворени работни места”. 
 
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор. 
 
Со Вашето доставување на CV се согласувате истото да биде задржано во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци. 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде