Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - ТЕКНОПАНЕЛ ДОО Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТЕКНОПАНЕЛ ДОО Илинден
                                          

Компанијата Текнопанел е еден од најголемите извозници во  Рeпублика Турција и на листата Топ 500 водечки индустриски компании во земјата, со 4 фабрики во Турција. Република Северна Македонија е првата инвестициска дестинација за Текнопанел вон матичниот пазар, планирани се да се изградат две фабрики која главната дејност ќе биде производство на Експандиран полистирен и Сендвич панели.

Двете фабрики се во почетна фаза на изградба во Технолошко Индустриска Развојна Зона – Скопје 1, Бунарџик/Илинден, поради тоа има потреба од следните работни позиции:

 
СМЕТКОВОДИТЕЛ
Општи квалификации и опис на работата:
 • Најмалку 3 години работно искуство во областа на сметководство;
 • ВСС Високо образование (Економски факултет)
 • Познавање на на турски или англиски јазик (познавање на турски јазик ќе се смета за предност);
 • Познавање и работно користење на MS Office (word. Excel) и Outlook;
 • Плаќање на налози (денарски и девизни);
 • Искуство со увозна и извозна документација и внесување на истите;
 • Изготвување на фактури;
 • Книжење на финансиската и материјална документација;
 • Изготвување на фактури и финансиски одобренија
 • Уредно водење на документацијата во согласност сметководствените стандарди;
 • Комуникација со сите релевантни државни институции
 • способност за тимска работа;
 • Успешни човечки односи и силни комуникациски вештини
 • Одговорен, склоно кон тимска работа, давање значење на развојот и промените, отворено за учење.
 
Компанијата нуди:
 • Редовни месечни примањa;
 • Атрактивна и динамична работа
 • Регрес за годишен одмор;
 • Можност за брзо напредување во кариерата
 • Бесплатен оброк;
 • Можност за обука со обезбедени трошоци.


Доколку сте заинтересирани испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде