Vrabotuvanje.com - Дипломиран правник - Скопје - Адвокатско друштво Константиновиќ и Милошевски
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран правник

Скопје

Рок за пријавување:

 • Адвокатско друштво Константиновиќ и Милошевски

Адвокатско друштво Константиновиќ и Милошевски, има потреба од:

Дипломиран правник

​Потребни квалификации:

 • Завршено високо образование – Правен факултет
 • Со или без работно искуство 
 • Задолжително познавање на англиски јазик 
 • Познавање на MS Office пакетот

Профил на личност:

 • Одлични комуникациски способности
 • Ориентираност кон клиенти
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Способност за работа под притисок и куси рокови
 • Одговорна, лојална, мотивирана и стабилна личност
 • Способност за континуирано стручно усовршување и професионален развој

Напомена:

 • Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Општи правила за аплицирање:

 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот)
 • Назнака на позиција за која се аплицира

Вашaта професионална биографија доставете ја преку полето Брза Апликација со назнака како што е наведено погоре.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде