Vrabotuvanje.com - Помошници во кујна (Подготовка на Локумади) / Баристи - Скопје - ЛУКУМАДЕС БАЛКАНС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошници во кујна (Подготовка на Локумади) / Баристи

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛУКУМАДЕС БАЛКАНС ДОО

 

Локомадес e грчки десерт кој се состои од мали топчиња тесто послужени топли со мед и цимет. Нашиот рецепт е традиционален и едноставен, но пред се совршено приготвен.

Иако остануваме верни на оригиналниот рецепт, додадаваме и креативен пресврт со воведување на различни преливи и филови за да ги задоволиме различните вкусови на потрошувачите. Во 2013 година, ја отворивме нашата прва водечка продавница во Атина и оттогаш се проширивме на три локации низ Атина и нејзините предградија (Атина, Вулијагмени и трговскиот центар Ривер Вест), како и мобилна кантина во Елиникон Експириенс Парк. Чест и задоволство ни е да го објавиме отварањето на нашата нова продавница во Скопје ( ул. Македонија во центарот на градот ) оваа година, па со таа цел бараме персонал за следните позиции:
 


Помошници во кујна (Подготовка на Локумади) / Баристи


Локација: ул.Македонија бр.10 Скопје
 

Имаме потреба од ентузијастична личност која сака нови предизвици на позиција работник помошник во кујна, без или со работно искуство и бариста.

 

Принципите и вредностите на компанијата кои секој вработен мора верно да ги следи се следните- ЛИЧЕН ПРОФИЛ:

 • Организирана и одговорна личност
 • Вредни,енергични и педантни
 • Позитивен став и посветеност
 • Ги следи и почитува стандардите на компанијата во однос на безбедноста и квалитетот на производите.
 • Ги следи дадените упатства и ги завршува доделените задачи на време.
 • Дејствува проактивно и да има вистинска желба да ги задоволи потребите на потрошувачите со брзо темпо.

Квалификации: 

 • Пожелно познавање на англиски јазик.
 • Основно познавање на компјутерски вештини.
 • Возраст од 18-45 години

Работни обврски:

 • Припрема на тестото и подготовка на локми со различни видови на преливи.

 

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ?
Пратете ја Вашата биографија електронски преку полето Брза Апликација или јавете се на телефон 075 315 314 - Анастасија (Store Manager)

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде