Vrabotuvanje.com - Општ работник - Скопје - ALKO CONSTRUCTION
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Општ работник

Скопје

Рок за пријавување:

 • ALKO CONSTRUCTION
Отворена е следната работна позиција:


ОПШТ РАБОТНИК

КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Сооодветно средно образование,
 • Работно искуство во градежништво не е задолжително
 • Поседување возачка дозвола Б категорија.

СПОСОБНОСТИ И ВЕШТИНИ:

 • Комуникативност, организираност, посветеност на работата;
 • Уредност, одговорност и прецизност
 • Почитување на рокови
 • Самоиницијативност и способност да се работи самостојно и во тим
 • Работно искуство ќе се смета за предност

РАБОТНИ ОБВРСКИ:

 • Работните задачи се извршуваат во и надвор од седиштето на друштвото ,односно на терен, на градилишта каде што се реализираат проектите
 • Работното време е регулирано според законот за работни односи;
 • Помага на мајсторите на градилиштето во работата и одржувањето;
 • Врши работи во транспортирање и набавка на материјали ;
 • Одговара за работата во рамките на своите овластувања

ШТО ДОБИВАТЕ:

 • Конкурентна плата и бонуси
 • Можности за напредување и зголемување на бенефициите
 • Покриени трошоци настанати во службени цели
 • Работа само во прва смена

 

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ?

Сите заинтересирани кандидати кои ги исполнуваат наведените квалификации може да испратат своја биографија преку Брзата Апликација со назнака на позицијата за која аплицирате “ За оглас: ,,Општ работник” или да се јават на тел.бр. 022/640-404.
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде