Vrabotuvanje.com - Референт за наплата и кредитирање - Охрид - Охрид - НЕПТУН МАКЕДОНИЈА ДОО експорт-импорт Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за наплата и кредитирање - Охрид

Охрид

Рок за пријавување:

  • НЕПТУН МАКЕДОНИЈА ДОО експорт-импорт Скопје

БИДИ ДЕЛ ОД НАШИОТ ТИМ

РЕФЕРЕНТ ЗА НАПЛАТА И КРЕДИТИРАЊЕ - ОХРИД

 

Потребни се енергични, позитивни, услужливи и комуникативни кандидати, кои се ориентирани кон потребите на клиентите. Кандидатите треба да имаат развиена рутина и ефикасност во внесување и проверка на податоци во компутерски системи. Потребно е искуство со наплата, креирање дневни фискални извештаи и трговска книга. 

Референтот за наплата и кредитирање е одговорен за работа на каса, контрола на документација и обработка на барања за кредитирање. Издава гаранција за продадена трговска стока; Креира соодветни документи за испорака на трговската стока; Пресметува камата во соодветни случаи кога продажбата се врши на рати со кредитни картички; Креира апликации за потрошувачки кредити и го спроведува процесот на припрема на целокупната документација при потрошувачки кредити согласно соодветните процедури.

Нашата компанија нуди:

  • Култура на почит, отвореност, взаемно помагање и тимска работа
  • Продуктни обуки од врвни  производители на техника
  • Обуки за развивање на продажни техники и вештини
  • Ментор и колеги кои ќе ти помогнат побрзо да навлезеш во работата
  • Тим билдинг активности
  • Плата и бонуси кои зависат од успешноста
  • Пакет на бенефиции
  • Инсентив програми и квартални награди за најуспешните
  • Работа во смени – 40 часа неделно

Доколку посакуваш да станеш дел од големо регионално семејство каде што ќе можеш да ги оствариш своите потенцијали и да ги надминеш своите очекувања, те покануваме да ни се придружиш!

Рок за аплицирање: до 29.05.2023

 

ДОЗВОЛИ ТВОЈОТ ПОТЕНЦИЈАЛ ЗА БИДЕ ПРЕПОЗНАЕН!

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде