Vrabotuvanje.com - Оператори/ки за премази - Скопје - Johnson Matthey
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори/ки за премази

Скопје

Рок за пријавување:

 • Johnson Matthey
 
 

Оглас за работа: Оператори/ки за премази

Локација: Скопје, Македонија

Clean Air Division е светски лидер во производство и развој на технологии за автокатализатори. Ги користиме нашите знаења за креирање иновативни производи кои играат клучна улога во намалување на штетните гасови и подобрување на квалитетот на воздухот, животната средина, даваме целосна поддршка на нашите клиенти со цел исполнување на законските барања на глобално ниво.

Џонсон Мети како компанија има долгогодишно искуство и воспоставени системи за стандарди и квалитет, како и признание за компанија со најдобра пракса за безбедност и здравје при работа во регионот.

Во моментов компанијата  има потреба од Оператори/ки за премази кои ќе се придружат на Одделот за производство во фабриката во Скопје.

Главни одговорности:
 • Производство на премаз/смеса во согласност со дадени спецификации / Следење на спецификации;
 • Следење на распоредот и активностите на тимот за премази во насока за исполнување на барањата на производството;
 • Обезбедување сигурност сите интерни барања да бидат исполнети навремено и
 • Постојана грижа и одговорен пристап кон животната средина, здравјето и безбедноста за обете позиции

Дали сте Вие идеалниот кандидат и имате?

 • Работно искуство во производствена средина ќе се смета за предност
 • Способност да се реагира брзо на промените во врска со потребите на бизнисот во различни производствени области;
 • Основни компетенции во користење на MS Office апликации (Word, Excel) и
 • Познавањето на говорен и пишан англиски јазик ќе се смета за предност.

Ние Ви овозможуваме:

 • Конкурентна плата со надоместоци над законски предвидените износи;
 • Обезбедена храна и превоз од Скопје, Куманово, Велес и Св.Николе
 • Колективно осигурување од незгода 24/7;
 • Приватно здравствено осигурување;
 • Попусти и бенефиции во мрежата на трговци соработници;
 • SportMaster членство;
 • Исплата на бонуси (исполнети таргети) и систем на признанија (Say Thanks program);
 • Можности за посета на обуки и личен професионален развој.

Позицијата подразбира работа во три смени.

Како да аплицирате:

Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите, ве молиме аплицирајте преку Брзата Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде