Vrabotuvanje.com - Ракувач со материјали и работник во магацин - Куманово - Dräxlmaier
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Ракувач со материјали и работник во магацин

Куманово

Рок за пријавување:

 • Dräxlmaier

Modern wire harness systems and exclusive vehicle interiors: The name DRÄXLMAIER stands for automotive innovations – products that enhance your driving experience. Every day, approximately 70.000 associates around the world cooperate to contribute their knowledge, skills and automotive passion toward this goal. Individuals, who like to take on responsibilities, use their creativity and contribute their ideas toward the common success. Individuals like you!
 
Ракувач со материјали и работник во магацин
 
Со цел да го поддржиме Одделот за Логистика во нашата фабрика во Куманово, бараме Ракувач со материјали и работник во магацин кој може да одговори на предизвиците на меѓународниот пазар со отвореност, флексибилност и ентузијазам. Искористете ја оваа шанса и придружете се на нашиот успех!
 

Работни задачи:

 • Ги чува / издава материјалите за производството / испорака
 • Ги подготвува стоките/материјалите за внесување во пописната листа и прави нивно внесување (пријавување)
 • Ги подготвува материјалите и готовите производи за извоз
 • Прима, сортира, дистрибуира стоки/материјали и ги пријавува и одјавува согласно упатствата; доколку е потребно, користи примероци за работење со опремата за ракување со материјали 
 • Печати работни карти (скенирање на баркодови со помош на  ласерски скенер)
 • Го поставува материјалот на линија согласно Состојба на линија и  ја снабдува линијата со потребната количина на материјал

Услови:

 • Завршено средно образование
 • Искуство во производствениот процес ќе се смета за предност
 • Флексибилност
 • Тимска работа

Придобивки за вработените:

 • Конкурентна плата + бонуси
 • Бесплатен оброк
 • Обезбеден транспорт до и од работното место
 
Рок за аплицирање: 05.06.2023
 
Одговорно лице за контакт: Milica.Naumova@draexlmaier.com 
 
Доколку сте заинтересирани за оваа работна позиција ве молиме аплицирајте на следниот линк кој ве води до официјалната страна за кариера на DRÄXLMAIER.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде