Vrabotuvanje.com - Инспектор во контрола на квалитет - Куманово - Dräxlmaier
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инспектор во контрола на квалитет

Куманово

Рок за пријавување:

 • Dräxlmaier

Modern wire harness systems and exclusive vehicle interiors: The name DRÄXLMAIER stands for automotive innovations – products that enhance your driving experience. Every day, approximately 70.000 associates around the world cooperate to contribute their knowledge, skills and automotive passion toward this goal. Individuals, who like to take on responsibilities, use their creativity and contribute their ideas toward the common success. Individuals like you!
 
Инспектор во контрола на квалитет
 
Со цел да го поддржиме Одделот за Логистика во нашата фабрика во Куманово, бараме Инспектор во контрола на квалитет кој може да одговори на предизвиците на меѓународниот пазар со отвореност, флексибилност и ентузијазам. Искористете ја оваа шанса и придружете се на нашиот успех!
 
 
Работни задачи:
 • Следење на тековното производство до гарантирано постојано добро ниво на квалитет
 • Тестирање на начин што гарантира рана детекција на грешки извршувани во текот на производството
 • Претставување на одредени мерки со цел елиминирање на грешките и слабите точки и следење на нивната ефективност
 • Техничка проверка на карактеристиките за квалитет на производот и изведување на видливи и мерни испитувања
 • Собирање на податоци за квалитет и правилна документација
 • Итно пријавување на грешки и слаби точки до соодветните оддели и стопирање на производи доколку е потребно
Услови:
 • Завршено средно образование
 • Солидно познавање на англиски јазик 
 • Искуство во производствениот процес ќе се смета за предност
 • Желба за учење
 • Тимска работа
 
Рокот за аплицирање е 05.06.2023
 
Лице за контакт за Вашите прашања: Milica.Naumova@draexlmaier.com 
 
Доколку сте заинтересирани за оваа работна позиција, аплицирајте со кликање на означеното поле кое ве води до официјалната страна за кариера во DRÄXLMAIER Group.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде