Vrabotuvanje.com - Административен работник - Скопје - ЕУРО СТИЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Административен работник

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕУРО СТИЛ
 • Адреса: ул.Тајмишка бр.30б Г.Баба, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.euro-stil.mk


Еуростил е македонска компанија која датира од 1990 година и се занимава со производство на автонавлаки, увоз, извоз, дистрибуција и продажба на производи опфатени од областа на автокозметиката и автогалантеријата.

Еуростил има потреба од следната работна позиција

Административен работник


Опис на работата: материјално работење во книговодствен програм.

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование;
 • Претходно работно искуство во водење материјално книговодство;
 • Познавање на некој сметководствен програм;
 • Организираност и одговорност;
 • Лојална, мотивирана и стабилна личност;
 • Брзина и спретност во работењето;
 • Способност за работа под притисок и во кратки рокови.

Работни задачи:

 • Изработка на фактури и пропратна документација;
 • Евидентирање на влезна и излезна документација;
 • Наплата на побарувања од купувачи;
 • Архивирање на документација;
 • Изработка на материјален прием

Ние нудиме:

 • Редовен работен однос;
 • Солидна плата;
 • Можност за унапредување и одлични бенефиции.


Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.

Контакт телефон: 070/250-731 (од 08:00 до 20:00)

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде