Vrabotuvanje.com - Дистрибутер – Тетово (за реон Исток) - Тетово - ИНТЕРНАТИОНАЛ ФРЕШ ФOOД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дистрибутер – Тетово (за реон Исток)

Тетово

Рок за пријавување:

 • ИНТЕРНАТИОНАЛ ФРЕШ ФOOД ДОО
 • Адреса: Ул. Јадранска Магистрала, Бр. 13, Визбегово, 1000 Скопје

Интернатионал Фреш Фоод ДОО е компанија со седиште во Скопје, формирана во 2018 година од домашни и странски инвеститори. Компанијата има за цел да започне со производство и дистрибуција на свежо пилешко месо на домашниот пазар и пошироко. Визијата на Компанијата е преку изградба на сoпствени инкубаторски станици, фарми за бролјери, сопствена кланица и фабрика за производство на сточна храна да креира затворен круг на производство на свежо пилешко месо со врвен квалитет и пласирање до потрошувачите на најквалитетен 100% домашен производ.

Интернатионал Фреш Фоод ДОО има потреба од следната работна позицијa

Дистрибутер – Тетово (за реон Исток)

Опис на работното место и одговорности:

 • Продажба во КА, ТТ и ЛКА каналите;
 • Постојана грижа и унапредување на соработката со купувачите на дефинираниот реон;
 • Грижа за оптималното ниво на снабдување на купувачите од асортиманот на производи;
 • Реализирање на зададените цели на продажба на неделно и месечно ниво;
 • Одговорен за имплементација на договорените активности кај  купувачите;
 • Врши и други работи кои спаѓаат во делокругот на работењето.

Потребни професионални квалификации и функционални вештини:

 • Минимум Средна Стручна Спрема –ССС;
 • Искуство во областа на малопродажба ќе се смета за предност;
 • Исполнителен, комуникативен, организиран и практичен;
 • Возачка дозвола Б-категорија;
 • Пожелно познавање на Албански јазик 
 • Познавање на MS Office пакетот
 • Способност за работа во тим, и ефикасно координирање на тим;
 • Аналитичност, почитување на рокови, самоиницијативност и лојалност.

Сите заинтересирани кандидати нека испратат свое CV со фотографија не постара од 6 (шест) месеци преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака “Дистрибутер“ или преку полето БРЗА АПЛИКАЦИЈА.

Апликант може да биде секое лице без разлика на расна, верска, национална или политичка припадност.

Изборот на најдобрите кандидати ќе биде извршен најдоцна во рок од 45 дена од завршувањето на рокот за пријавување, во зависност од бројот на пријавените кандидати, во согласност со членот 23 од Законот за работни односи.

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака НЕМА да бидат разгледани! Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде